Aktywny wypoczynek

Jak i gdzie spędzić aktywnie czas wolny

nordic_walking.jpg

Wędrowanie i styl Nordic Walking

Wędrówki piesze szlakami pieszymi, ścieżkami dydaktycznymi i trasami spacerowymi, które doskonale nadają się także do wędrówek w stylu nordic walking. Roztocze jest  najbardziej nasłonecznionym obszarem w Polsce, a stężenie jodu jest porównywalne jak na wybrzeżu. Dzięki wędrówkom można z bliska zapoznać się z bogactwem roztoczańskiej przyrody. To wszystko ma ogromny wpływ na dobre samopoczucie. Pozwala to  nam  na odzyskanie sił witalnych.
rowerem_po_roztoczu.jpg

Rowerem po Roztoczu

Roztocze to miejsce doskonałe na rowerowe wyprawy. Każdy miłośnik rowerów znajdzie coś dla siebie by móc w pełni zrelaksować się.
Przez Roztocze przebiega Centralny Szlak Rowerowy Roztocza oraz Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO (przebiegający przez naszą miejscowość Oseredek). Trasa relacji Susiec – Tomaszów Lubelski posiada wydzieloną ścieżkę dla rowerzystów. W pobliżu znajdują się trasy do Borowych Młynów oraz dookoła Gminy Susiec.
Oddalony od naszego domu o 10 km Józefów jest rowerową stolicą regionu - "Szlak Ziemi Józefowskiej".
splywy_kajakowe.jpg

Spływy kajakowe

Organizowane są po rzece Tanew i Wieprz. To doskonały pomysł na zapoznanie się z unikalną przyrodą a jednocześnie można świetnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Organizowane są kilkugodzinne lub całodniowe wyprawy po wybranych odcinkach rzek.
plazowanie.jpg

Plażowanie

Swoimi piaszczystymi plażami kusi oddalony od nas zaledwie o 5 km zalew nad Sopotem w Majdanie Sopockim, położony wśród sosnowych lasów. W sezonie letnim funkcjonuje tutaj wypożyczalnia sprzętu wodnego, a kąpielisko jest strzeżone. Popularnym kąpieliskiem na Roztoczu jest również zalew w Krasnobrodzie nad rzeką Wieprz. Ma on doskonale rozwiniętą infrastrukturę rekreacyjną. Natomiast najpiękniejszym kąpieliskiem jest jeden ze Stawów Echo w Zwierzyńcu.
geoturystyka.jpg

Geoturystyka

To miejsca w których można podziwiać skały kredowe i mioceńskie. Zobaczymy je w nieczynnych kamieniołomach w Nowinach, które znajdują się na terenie Krajobrazowego Parku Puszczy Solskiej i w Józefowie „Babia Dolina” – to najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu Środkowym. Jest to malownicze miejsce doskonałe do fotografowania, a także miejsce do wspinaczki dla amatorów.
turystyka_konna.jpg

Turystyka konna

Znajdujące się w odległości ok. 20 km od Oseredku stadniny koni to doskonała przygoda z hippiką. Oferowane tam konie są doskonałe dla doświadczonych jeźdźców jak i początkujących.
kuligi.jpg

Kuligi

Latem zielone kuligi, a zimą  sanna do lasów Puszczy Solskiej. Tereny gminy Susiec mają doskonałe walory krajobrazowe i warunki klimatyczne do organizowania kuligów. To najpopularniejsza zimowa forma rekreacji na Roztoczu - przejażdżki sańmi z przewodnikiem, ogniskiem i muzyką.
narciarstwo.jpg

Narciarstwo

Roztocze to region nazywany zagłębiem narciarskich stoków Lubelszczyzny, a pobliski Tomaszów Lub. jest wschodnią stolicą narciarstwa biegowego. Również na leśnych szlakach i ścieżkach można biegać na nartach.
zamosc.jpg

Wycieczki

Z przewodnikiem mogą Państwo zwiedzić:
  • Miasto idealne – Zamość. Renesansowe miasto z wieloma zabytkami umieszczonymi na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
  • Pobliskie rezerwaty przyrody "Nad Tanwią", "Czartowe Pole", "Nowiny"
  • Roztoczański Park Narodowy
  • Górecko Kościelne, Zwierzyniec, Krasnobród, Skansen w Guciowie, Szczebrzeszyn, Bełżec
lwow.jpg

Wycieczki zagraniczne - Ukraina - Lwów

Przy współpracy z Biurem Turystycznym pomagamy zorganizować wycieczki do Lwowa. Turystów przyciąga przepiękna architektura - Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.